Csukák, lasztik, mezek
Az első cipők másfél birodalmi márkába kerültek, melyek hasznából 1925-ben már tizenkét melós gyártotta a kor legkorszerűbb, kétszázhuszonhárom grammos, bőrtalpú, szöges futócipőjét. 1936-ban, a berlini olimpián nyert először valaki Adidasban olimpiai aranyat. Jesse Owens ráadásul négyszeres bajnok lett, amitől bizonyos Adolf Hitler kis híján szívrohamot kapott a díszpáholyban. Nevezett atléta ugyanis nem igazán volt német, de még csak fehér sem… Bátor tettnek számított, hogy Dasslerék ragaszkodtak hozzá, hogy a zseniális feka atléta az ő cipőjükben versenyezzen. De nem érheti szó a ház elejét, amikor kellett, az Adidas megtette, amit megkövetelt a haza. Következő forradalmi újításuknak köszönhetően Németország 1954-ben megnyerte a foci VB-t, ráadásul a világ legjobb csapata ellen. Azt a csapatot úgy hívták, az Aranycsapat… A magyar válogatott a szakadó esőben, bokáig érő sárban sokkal kevésbé tudott mozgékony lenni régi vágású angol bakancsaiban, mint a korszerű, cserélhető stoplis Adidasban játszó németek. A háromcsíkosok az évek folyamán az atlétika és a foci után minden sportágat meghódítottak cipőikkel. 1963-ban aztán elkészítették az első, tizenhat darabból összevarrt, Santiago névre keresztelt focilabdájukat is. Az 1970-es mexikói világbajnokság óta minden VB-n az aktuális eseményre készített Adidas labdával játszanak. ’67-ben tovább bővült a repertoár, akkor kezdtek bele a melegítők, trikók, gatyák gyártásába, amiket 1972-ben, a Münchenben rendezett olimpián jelölt először a legendás „leveles” logó, a három csíkos stilizált lóhere, amit ’97-ben cseréltek le, hogy aztán majd csak az Originals névre keresztelt kollekció darabjain virítsanak ismét.
Arcok
Kezdetben a sztárok találták meg maguknak az Adidast, aztán nagyot fordult a világ, azóta természetesen ez fordítva van. Majdnem biztos, hogy Bob Marley volt az első, aki Adidasban állt színpadra, aminek az üzenete kábé az volt, hogy ő semmivel nem különb a hallgatóságánál, mivel ugyanabban a szerkóban szerepel, mint amiben az utcán focizik velük. Egy nagyon szép reklámfilm készült erről a cég ’98-as kampányában eredeti felvételekből. De az Adidas nem neki, hanem a RUN-D.M.C. rapzenekarnak köszönheti a legtöbbet. 1984-ben megénekelték rajongásuk tárgyát, a fehér, fekete csíkos, fűző nélkül hordott Superstart My Adidas címmel. Egy New York-i koncerten, amikor arra kérték a közönséget, hogy mindenki dobja a levegőbe, ha ilyen van a lábán, húsz ezren engedelmeskedtek… 2002-ben, a meggyilkolt DJ, Jam Master Jay temetésén Queensben több ezer rajongó állta körül a sírt a talán legismertebb Adidas cipőben. 1996-ban, a new metal akkori legsikeresebb bandája, a Korn már nem véletlenül pózolt Adidas melegítőkben. Az énekes Jonathan Davis saját maga tervezte kék, flitteres mackóját, hálából (vagy a deal részeként…) még számot is írt A.D.I.D.A.S. címmel. Az első számú popsztár, aki súlyos milliókért pózol egyedi Adidas cuccaiban, az amerikai főiskolás társadalom kedvenc rap dívája, Missy Elliot. A kezdetben csak neki tervezett és gyártott göncök már a nagyközönség számára sem elérhetetlenek, még a magyarországi üzletekben is kapható a kollekció.
A cég által szponzorált sportolóknak viszont se szeri, se száma, Muhammad Alitól Eddy Merckx-en át Kobe Bryantig rengeteg óriási egyéniség versenyzett és feszített Adidasban. Csak kettőt emelnénk ki: Steffi Graf német teniszcsillag, a cég arca 1988-ban megnyerte az olimpiát, és mellé még a négy Grand Slam versenyt is. Utánozhatatlan sportteljesítmény. A másik pedig az a David Beckham, aki 1997-ben lett az Adidas reklámembere. Ő az, akit a marketing, és persze a tudása olyan magasságokba repített, ami addig elképzelhetetlen volt egy sportolóval kapcsolatban.
Hazai pálya
A nyolcvanas évek elején még csak a csókosok juthattak hozzá itthon egy titokban, a martfűi Tisza cipőgyárban készített Superstarhoz. Az áldatlan állapot 1987. február 16-án szűnt meg, ekkor nyitotta meg Horst Dassler, az alapító Adolf fia a Váci utcában az első magyarországi Adidas márkaboltot. A sor akkor, és még egy-két évig a Kígyó utcáig ért… Azóta közel hetven üzlet nyílt még az országban, és a kezdeti nyolcvan milliós forgalom olyan hat milliárd Ft-ra nőtt. A cég magyar sportolót egyénileg nem igazán szponzorál, viszont a néhai Puskás Öcsit, minden idők legjobb ballábasát 1997-ben, hetvenedik születésnapján egy színarany futballcipővel lepte meg, amit egy biciklis futár szállított az ünnepség színhelyére. Az Adidas a Magyar Olimpiai Bizottság gyémántfokozatú támogatója. Az 1968-as mexikói olimpia óta megszakítás nélkül az olimpiai csapat sportruházatának hivatalos szállítója. Az Adidas az élsport mellett a tömegsportot is támogatja, a streetball és az utcai futóversenyek sokat köszönhetnek nekik.